Nagłe ocieplenie to jeszcze nic. Aż trudno uwierzyć, co zaraz wydarzy się z temperaturą!
W przyszłym tygodniu niebo rozpogodzi się, a temperatura ma być wyjątkowo wysoka. Już w środę mogliśmy poczuć się wiosennie, bo po raz pierwszy od dawna w wielu miejscach Polski było wyraźnie powyżej zera. Temperatura w większości kraju przekroczyła nawet 8 stopni Celsjusza, a na zachodzie i południu było nawet 10-13 stopni.
I jednocześnie, na co zwraca uwagę serwis Twoja Pogoda, był to najcieplejszy jak dotąd dzień w 2024 roku. W przyszłym tygodniu ma być jednak jeszcze cieplej. Nad Polskę dotrze bowiem solidna porcja ciepłego powietrza z południa.
I teraz uwaga! W drugiej połowie przyszłego tygodnia termometry mogą pokazać na zachodzie i południu Polski nawet 15 stopni. Ma na to wpłynąć przejście kolejnego układu niżowego. Nie ominie nas porywisty wiatr i obfite opady deszczu.
Jednak nie będzie wyłącznie padać. Bo w przerwie pomiędzy kolejnymi opadami niebo w wielu regionach Polski, a zwłaszcza na południu, rozpogodzi się. Będzie słonecznie i ciepło – podaje Twoja Pogoda. Jedynym mankamentem ma być silny wiatr.
Czytaj także: https://topnewsy.pl/1565,prognoza-pogody-na-tydzien-pogoda-zwariuje-ocieplenie-o-ponad-30-stopniI tu jest jednak szansa, że wiatr się uspokoi i poczujemy po tak długiej przerwie choć trochę przedwiośnia. A w całym przyszłym tygodniu temperatura ma wynieść średnio od 4 do 6 stopni powyżej normy wieloletniej. To "ekstremalna anomalia" pogodowa, zwłaszcza jak na styczeń. Nieco chłodniej, ale wciąż ciepło, ma być w pierwszym tygodniu lutego.
IMGW wydał alerty pogodowe
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego i drugiego stopnia dla całej Polski. Wszystko z powodu silnych porywów wiatru, z którymi będziemy się mierzyć przez cały czwartek, piątek, a miejscami także przez weekend.
W czwartek silny wiatr
Jak podaje IMGW, w czwartek możemy spodziewać się dużego zachmurzenia. Pojawią się przelotne opady deszczu na wschodzie, południu. Miejscami na północy deszczu ze śniegiem, w rejonach podgórskich i wysoko w górach także śniegu.