
Prognoza na Narodowe Święto Niepodległości jest jednoznaczna. Prawdopodobnie będziemy mogli spędzić czas na świeżym powietrzu, bo pogoda jak na tę porę roku będzie całkiem przyjazna.
Jaka pogoda w długi weekend i Święto Niepodległości 9-11 listopada?
Większość tych dni upłynie pod znakiem dalszego panowania wyżu. Dopiero pod koniec weekendu od zachodu przyjdzie strefa frontowa. Miejscami przyniesie deszcz, a w Sudetach także śnieg – podaje serwis dobrapogoda24.pl.
Jednak wcześniej będzie stabilnie i pogoda będzie zachęcać do aktywności. Rankami może zalegać mgła, która w ciągu dnia jednak szybko ustąpi.
Noce i poranki będą chłodne. Lokalnie pojawi się niewielki mróz, zwłaszcza w rejonach rozpogodzeń. Początek weekendu w sobotę (9 listopada) będzie raczej pochmurny i miejscami mglisty.
W trakcie dnia będą pojawiać się przejaśnienia, które do wieczora powinny rozgościć się głównie w regionach zachodnich i południowych.
W niedzielę (10 listopada) przejaśnienia i rozpogodzenia obejmą już obszar całej Polski. To będzie dobry czas na spacer, choć będzie miejscami zimno z niewielkim mrozem oraz lokalnie mgłą.
Wpływ wyżu nieco osłabnie w dniu Święta Niepodległości. W poniedziałek (11 listopada) pod wieczór prognozowany jest front atmosferyczny. Szczególnie na zachodzie Polski przyniesie miejscami deszcz, a w Sudetach także śnieg.
Wcześniej w poniedziałek warunki pogodowe nadal będą stabilne, choć miejscami zachmurzenie będzie się zwiększać. Ale przeważać będą przejaśnienia i rozpogodzenia przez znaczną część dnia. Taka będzie pogoda głównie w południowo-wschodniej Polsce.
Temperatura maksymalna w tym dniu, w zależności od regionu i konkretnego dnia będzie wahać się w długi weekend od 3 do 10 stopni. W nocy możemy spodziewać się niewielkiego mrozu, miejscami także z mgłami.
Jaka pogoda zimą 2024/2025? Prognoza zasmuci Polaków
Długoterminowa prognoza pogody na zimę 2024/2025 wskazuje zaś, że raczej nie powinniśmy oczekiwać zimy ze śniegiem. Świadczą o tym spodziewane temperatury powyżej normy w grudniu czy lutym.
Dodatnie wskazania termometrów sprawią, że śnieg – nawet jeśli spadnie – nie będzie miał szansy w takich warunkach długo się utrzymać. Choć oczywiście nie można wykluczyć okresów z mrozem czy śnieżycami. Ale raczej w polskich warunkach będą to epizody.
Zobacz także