Wielkimi krokami zbliża się weekend i Święto Niepodległości. A informowaliśmy już w Top Newsach, że szykują się duże zmiany pogodowe. Czy jednak już zaraz sprawią, że poczujemy się jak zimą? O tym przeczytacie w naszym tekście.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Prognoza na Narodowe Święto Niepodległości jest jednoznaczna. Prawdopodobnie będziemy mogli spędzić czas na świeżym powietrzu, bo pogoda jak na tę porę roku będzie całkiem przyjazna.
Jaka pogoda w długi weekend i Święto Niepodległości 9-11 listopada?
Większość tych dni upłynie pod znakiem dalszego panowania wyżu. Dopiero pod koniec weekendu od zachodu przyjdzie strefa frontowa. Miejscami przyniesie deszcz, a w Sudetach także śnieg – podaje serwis dobrapogoda24.pl.
Jednak wcześniej będzie stabilnie i pogoda będzie zachęcać do aktywności. Rankami może zalegać mgła, która w ciągu dnia jednak szybko ustąpi.
Noce i poranki będą chłodne. Lokalnie pojawi się niewielki mróz, zwłaszcza w rejonach rozpogodzeń. Początek weekendu w sobotę (9 listopada) będzie raczej pochmurny i miejscami mglisty.
W trakcie dnia będą pojawiać się przejaśnienia, które do wieczora powinny rozgościć się głównie w regionach zachodnich i południowych.
W niedzielę (10 listopada) przejaśnienia i rozpogodzenia obejmą już obszar całej Polski. To będzie dobry czas na spacer, choć będzie miejscami zimno z niewielkim mrozem oraz lokalnie mgłą.
Wpływ wyżu nieco osłabnie w dniu Święta Niepodległości. W poniedziałek (11 listopada) pod wieczór prognozowany jest front atmosferyczny. Szczególnie na zachodzie Polski przyniesie miejscami deszcz, a w Sudetach także śnieg.
Wcześniej w poniedziałek warunki pogodowe nadal będą stabilne, choć miejscami zachmurzenie będzie się zwiększać. Ale przeważać będą przejaśnienia i rozpogodzenia przez znaczną część dnia. Taka będzie pogoda głównie w południowo-wschodniej Polsce.
Temperatura maksymalna w tym dniu, w zależności od regionu i konkretnego dnia będzie wahać się w długi weekend od 3 do 10 stopni. W nocy możemy spodziewać się niewielkiego mrozu, miejscami także z mgłami.
Czytaj także:
Jaka pogoda zimą 2024/2025? Prognoza zasmuci Polaków
Długoterminowa prognoza pogody na zimę 2024/2025 wskazuje zaś, że raczej nie powinniśmy oczekiwać zimy ze śniegiem. Świadczą o tym spodziewane temperatury powyżej normy w grudniu czy lutym.
Dodatnie wskazania termometrów sprawią, że śnieg – nawet jeśli spadnie – nie będzie miał szansy w takich warunkach długo się utrzymać. Choć oczywiście nie można wykluczyć okresów z mrozem czy śnieżycami. Ale raczej w polskich warunkach będą to epizody.