Koszmarna pomyłka czy zbrodnia? Ludzie zaczęli pluć krwią i wymiotować w restauracji
redakcja Topnewsy
11 marca 2024, 10:13·1 minuta czytania
Publikacja artykułu: 11 marca 2024, 10:13
Przerażające sceny miały miejsce w ubiegły weekend w restauracji Laforestta Cafe w Gurugram w Indiach. Kelner przyniósł gościom odświeżacz do ust. Ci nagle zaczęli pluć krwią i wymiotować. Cała sprawa jest równie wstrząsająca, co tajemnicza. Czy doszło do koszmarnej pomyłki, czy może była to celowa zbrodnia? Warto też wiedzieć, czym jest suchy lód.
Reklama.
Reklama.
Ankit Kumar, mieszkaniec miasta Greater Noida, odwiedził w sobotę 2 marca restaurację wraz z żoną i przyjaciółmi – podała miejscowa policja.
Po obiedzie kelner zaproponował środek mający pomóc odświeżyć gościom oddech. Gdy tylko go jednak spożyli, usta zaczęły ich piec i krwawić, niektórzy wymiotowali. Takie informacje policja przekazała BBC.
Nagranie poniosło się w mediach społecznościowych na całym świecie. Widać na nim przerażonych gości, którzy krzyczą z bólu. Niektórzy wkładają lód do ust i popijają wodę, by pozbyć się pieczenia, którego nie dało się wytrzymać.
Sprawa jest wyjaśniana. Policja poinformowała, że prowadzi analizę kryminalistyczną zawartości odświeżacza do ust. Służby w mieście Gurugram aresztowały już menadżera restauracji pod zarzutem otrucia "w zamiarze wyrządzenia krzywdy".
Klienci skarżyli się, że obsługa restauracji odmówiła im pomocy. Policja przekazała, że lekarz zbadał zawartość odświeżacza do ust i potwierdził, że zawiera suchy lód.
Co to jest suchy lód?
Suchy lód to dwutlenek węgla w stanie stałym. Nazywany jest tak dlatego, że nie topi się jak lód wodny, ale sublimuje. Charakteryzuje się bardzo niską temperaturą ( -78,5 st. C). Suchego lodu nie wolno spożywać. Może poparzyć usta, przełyk i żołądek. Połknięcie może spowodować uszkodzenie narządów wewnętrznych.
Suchy lód wykorzystuje się jako środek chłodzący w laboratoriach, chłodniach przemysłowych i przy transporcie zbyt szybko psujących się produktów spożywczych.
Suchy lód można długo przechowywać w pojemnikach izolowanych termicznie, bez konieczności ich dodatkowego chłodzenia. Można to robić w opakowaniach ze styropianu. Straty suchego lodu wynoszą około 4 proc. w ciągu doby.