Ryanair kasuje kluczowe połączenie z Polski. Oferta lotów do Niemiec radykalnie okrojona

redakcja Topnewsy
28 sierpnia 2024, 13:13 • 1 minuta czytania
Ryanair planuje skasowanie aż 6 tras i zabranie 2 samolotów ze swojej bazy operacyjnej w Berlinie. Na liście zawieszonych połączeń jest także połączenie z Krakowa do stolicy Niemiec – podaje serwis fly4free.pl.
Ryanair kasuje połączenie z Krakowa do Berlina. Fot. 123RF / zdjęcie seryjne
Więcej ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej

Połączenie z Krakowa do Berlina ma być zawieszone od kwietnia 2025 roku. Irlandzkie linie lotnicze w ten sposób robią to, co wcześniej już zapowiedziały. Z powodu wysokich opłat i podatków są zmuszone mocno obciąć swoją ofertę z Niemiec. W przyszłorocznym letnim rozkładzie zredukują ich liczbę z lotniska Berlin Brandenburg o 20 procent w skali roku. Jak czytamy we fly4free.pl, dla niemieckiego lotniska oznacza to utratę blisko 750 tysięcy foteli oraz zmniejszenie bazy operacyjnej z 9 do 7 samolotów.


Poza zmniejszeniem liczby częstotliwości na wielu trasach Ryanair zapowiedział skasowanie obecnie realizowanych z Berlina połączeń do Brukseli, Chanii, Kowna, Luksemburga, Rygi i Krakowa.

Warto wspomnieć, że Ryanair uruchomił loty z Balic na lotnisko Berlin Brandenburg jesienią 2021 roku. Obecnie loty na tej trasie irlandzka firma realizuje sześć razy w tygodniu, w każdy dzień z wyjątkiem śród. To jedna z dwóch bezpośrednich tras z Polski do Berlina. Pierwsza to połączenie LOT z Warszawy.

Od listopada 2024 roku częstotliwość lotów z Krakowa do Berlina zmniejszy się z 6 do 2 tygodniowo, a ostatni lot na tej trasie Ryanair wykona w sobotę 29 marca 2025 roku.

Jak czytamy, oznaczać to będzie, że w siatce Ryanaira pozostaną tylko cztery połączenia Polski z Niemcami. Na razie w systemie rezerwacyjnym załadowane są loty na wiosnę i lato 2025. Chodzi o połączenia z Warszawy do Dortmundu. Od kwietnia 2025 roku nie ma już żadnych lotów z Krakowa do Memmingen i Dortmundu oraz z Gdańska do Hamburga. Według fyl4free.pl nie można wykluczyć, że z rozkładu znikną też inne trasy. Serwis przypomina też, że lotnisko Berlin Brandenburg uchodzi za najbardziej pechowe lotnisko w Europie z powodu licznych opóźnień, które towarzyszyły jego budowie. Pierwotnie miało zostać otwarte w 2009 roku. Ostatecznie otwarto je dopiero pod koniec 2020 roku.