Poza tym, co w ogóle się stało, szokuje także fakt, że mężczyzna, który wszedł do silnika samolotu, był pracownikiem lotniska. Do zdarzenia doszło w środę 29 maja i początkowo podawano, że wpadł on do pracującego silnika maszyny. Dochodzenie wykazało, że było to jego celowe działanie. Jak mogło do tego dojść?
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
"Dochodzenie wykazało, że celowo wszedł do silnika" – przekazała żandarmeria wojskowa. Tragedia miała miejsce na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Mężczyzna miał w jakiś sposób dostać się do pracującego silnika samolotu Embraer 190, gdy na jego pokładzie znajdowali się pasażerowie i załoga.
Mężczyzna wszedł do włączonego silnika samolotu
Władze lotniska informacje o tym zdarzeniu uzyskały o godzinie 15:00 i natychmiast wysłały na miejsce służby ratunkowe. Na miejscu pojawili się również przedstawiciele Inspekcji Pracy oraz Holenderskiej Rady Bezpieczeństwa (OVV), którzy zdecydowali o przeprowadzeniu śledztwa.
Mężczyzna zmarł, wiadomo, że był pracownikiem obsługi lotniska. W oficjalnym komunikacie podano, że popełnił on samobójstwo, a jednocześnie wskazano, że on i jego rodzina byli osobami bardzo pobożnymi.
– Zmarły mężczyzna został zidentyfikowany. Ofiara pracowała w firmie na lotnisku. Dochodzenie wykazało, że celowo wszedł do silnika. Jest to przypadek samobójstwa. Ze względu na pobożność ofiary i najbliższych krewnych powstrzymujemy się od dalszych komunikatów – przekazała żandarmeria wojskowa w komunikacie prasowym.
NH Media podało, że nie wiadomo, jak mężczyzna dostał się do silnika maszyny. Holenderskie medium podkreśliło, że zarówno pasażerowie, jak i pracownicy lotniska Schiphol –zostali objęci pomocą psychologiczną ze strony organizacji charytatywnej Victim Support.
"Nasze myśli są z krewnymi zmarłego i wszystkimi, którzy byli świadkami wypadku" – przekazała dyrektor generalna holenderskich linii lotniczych KLM Marjan Rintel. Jak przekazała żandarmeria, ze względu na dobro krewnych dalsze informacje nie będą rozpowszechniane.
Znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze?
– Telefon interwencyjny dla osób w trudnej sytuacji życiowej Kryzysowy Telefon Zaufania – wsparcie psychologiczne: 116 123 czynny codziennie od 14:00 do 22:00– Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 22 22– Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111– Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej zadzwoń pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.