Warto to wiedzieć, zanim wypłacisz pieniądze z bankomatu. Lepiej to sprawdzić, zanim wpiszesz PIN
redakcja Topnewsy
09 maja 2024, 17:25·1 minuta czytania
Publikacja artykułu: 09 maja 2024, 17:25
Wielu z nas praktycznie codziennie korzysta z bankomatów. Czasem wypłacamy drobne kwoty, czasem są to jednak duże środki. W przypadku wielocyfrowych operacji banki mają swoje ograniczenia. Warto o tym wiedzieć.
Reklama.
Reklama.
Limit wypłat w bankomacie to maksymalna kwota, jaką można wypłacić gotówką. Limity wypłat pieniędzy z bankomatu różnią się więc w zależności od banku. I to znacząco. W niektórych możemy wypłacić tylko stosunkowo niewielkie kwoty, w innych – całkiem spore.
Warto też wspomnieć, że banki mogą stosować dodatkowe limity w zależności od rodzaju karty, rodzaju konta czy lokalizacji bankomatu.
Planet Cash – maksymalna kwota jednorazowej wypłaty to 1000 złotych, chyba że posiada się konto w banku, który nawiązał współpracę z Planet Cash. W takim przypadku limit może być wyższy.
Euronet – maksymalna kwota jednorazowej wypłaty to 800 złotych.
Santander Bank Polska – maksymalna kwota jednorazowej wypłaty to 1000 złotych. Natomiast dzienny limit wypłat dla klientów Santandera wynosi 15000 złotych.
ING Bank Śląski – maksymalnie można wypłacić 10 tys. zł kartą i 10 tys. zł aplikacją BLIK, czyli łącznie jednego dnia 20 tysięcy złotych.
PKO BP – dzienny limit wypłat wynosi aż 20000 złotych.
Z bankomatu Alior Bank możemy wypłacić 15 tys. zł
mBank pozwala na wypłatę 10 tysięcy złotych.
Pekao – dzienny limit wypłat w przypadku posiadaczy kart Visa, Mastercard i Maestro to 6000 złotych, natomiast dla posiadaczy złotych kart debetowych wynosi on 15000 złotych.
Millenium – domyślny dzienny limit wypłat to 2000 złotych, jednak istnieje możliwość zwiększenia tego limitu aż do 20000 złotych.
Pamiętajmy też, że od 1 stycznia 2024 roku, w przeciwieństwie do transakcji prywatnych, w których nie ma ograniczeń, obowiązuje limit w transakcjach przedsiębiorców.
Można zapłacić gotówką firmie lub przedsiębiorcy tylko jeśli jednorazowa wartość transakcji nie przekroczy 15 tysięcy złotych brutto. Powyżej tej kwoty płatność musi być zrealizowana z wykorzystaniem rachunku płatniczego, transakcji bezgotówkowej.