
Jerzy K. z Bronisz złapany przez łowców pedofilów
"72-letni Jerzy K. na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie osoby, która nie ogarnia kompletnie otaczającej go rzeczywistości, a kwestie technologiczne takie jak np. internet, serwisy społecznościowe to dla niego wybitnie czarna magia. Nic bardziej mylnego!" –piszą na swojej stronie łowcy z Fundacji ECPU Polska.
72-latek wpadł, bo w internecie zaczepiał dzieci, a właściwie molestował je online. Małym dziewczynkom wysyłał zdjęcia genitaliów i namawiał je do tego samego. Namawiał je do stosunku seksualnego i w obrazowy sposób namawiał do obrzydliwych czynności.
Nie spodziewał się, że przedstawiciele fundacji ścigającej seksualnych drapieżców odwiedzą go w jego własnym domu. Miał okazać pokorę, jednak okazało się, że na swoim koncie ma już wiele poważnych przestępstw seksualnych wobec dzieci.
"Emeryt w trakcie rozmowy przyznał się, że wysyłał niestosowne zdjęcia i wiadomości do dzieci. Próbował okazać skruchę i przeprosił za swoje haniebne zachowanie. Mężczyzna został zatrzymany i trafił już do policyjnej celi" – informują przedstawiciele fundacji.
Jak dowiadujemy się dzięki ECPU Polska Jerzy K. ma za sobą już dwie odsiadki w więzieniu, które jak widać nie pomogły w jego resocjalizacji. W 2001 r. trafił za kratki za gwałt na własnej córce. W 2004 r. wyszedł na wolność i zrobił to ponownie. W 2006 r. został ponownie skazany za zgwałcenie córki. Zakład Karny opuścił w 2010 r.
Dzięki fundacji ścigającej pedofilów wkrótce ponownie stanie przed Sądem.
"Prokurator nadzorujący postępowanie w oparciu o niepodważalny materiał dowodowy zgromadzony przez naszą Fundację nie miał najmniejszych wątpliwości co do winy Jerzego K. i postawił mu zarzuty popełniania przestępstwa z art. 200 kk oraz zawnioskował o zastosowanie wobec podejrzanego o izolacyjny środek zapobiegawczy w postaci aresztu tymczasowego" – poinformowała fundacja.
Sąd przychylił się do wniosku prokuratora zasądzając mężczyźnie areszt tymczasowy na okres najbliższych 3-miesięcy.
- Policja – Można zgłosić przestępstwo w najbliższym komisariacie lub dzwoniąc na numer alarmowy 112.
- Ośrodki interwencji kryzysowej – Wiele miast ma specjalne ośrodki oferujące wsparcie:Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Warszawie: ul. Wspólna 7, tel. 22 621 66 17.
- Linie wsparcia:Niebieska Linia (wsparcie dla osób doświadczających przemocy): tel. 800 120 002.Centrum Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie: tel. 800 120 222.
- Punkt konsultacyjny dla dzieci:Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę: tel. 800 100 100 (infolinia dla dzieci i młodzieży).
- Szkoła – Dzieci mogą zgłaszać sytuacje nauczycielom lub pedagogom szkolnym, którzy mają obowiązek zgłosić przypadki przemocy odpowiednim służbom.
- Organizacje pozarządowe:Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę: ul. Czerska 12, Warszawa; tel. 22 621 50 30.Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie: tel. 22 299 96 00.
Zobacz także