Nastolatek z Torunia jest oskarżony o wielokrotne zgwałcenie swojej młodszej siostry. Pierwszy raz miał to zrobić zaraz po imprezie z okazji swoich 17. urodzin. Przebywa na wolności, ale właśnie ruszył jego proces. Obecni na sali sądowej dziennikarze byli zbulwersowani jego postawą. W spojrzeniu chłopaka nie było widać żadnej skruchy, lecz coś zupełnie innego.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Cezary W. ma obecnie 17 lat i jedno dziecko. Kiedy był o rok młodszy i chodził do toruńskiego liceum, miał dopuścić się pierwszego gwałtu na siostrze. Później ta sytuacja powtórzyła się 11 razy. Licealista miał krzywdzić siostrę przez pół roku.
"W tym czasie chłopak kilkanaście razy doprowadził dziewczynkę do obcowania płciowego, a także poddawania się tak zwanym innym czynnościom seksualnym. Siostra się broniła. Jak ustaliła jednak prokuratura, brat używał przemocy – wykorzystywał przewagę fizyczną, używał siły, nie reagował na protesty" – pisał portal torun.naszemiasto.pl.
17-latek z Torunia miał przez pół roku gwałcić siostrę. "Nie czuł wstydu"
Trwało to do tymczasowego aresztowania w grudniu 2022 roku. Potem W. wyszedł na wolność. We wtorek 23 stycznia 2024 r. niepozorny mężczyzna o drobnej budowie, którego "mocniejszy podmuch wiatru może przewrócić", zeznawał przed sądem w Toruniu."Super Ekspress" relacjonował, że nie chciał powiedzieć dziennikarzowi, dlaczego robił krzywdę siostrze.
"Cezary W. nie czuł wstydu. Nie był zakłopotany. Nie zakrywał swojej twarzy. Biły od niego pogarda i chłód wobec otaczających go ludzi. Nasz dziennikarz miał wrażenie, że patrzy tym samym wzrokiem, co kiedyś Mariusz Trynkiewicz. Co ciekawe, oskarżony o przestępstwa na tle seksualnym nie leczył się psychiatrycznie" – czytamy w artykule.
Doświadczasz przemocy w rodzinie? Jesteś jej świadkiem? Znasz ofiarę przemocy domowej? Tu uzyskasz pomoc:Niebieska Linia (poradnia całodobowa):
Zadzwoń: 22 668 70 00 lub 116 123
Napisz: poradnia@niebieskalinia.plTelefon zaufania dla dzieci i młodzieży (całodobowy):
Zadzwoń: 116 111
Napisz: na stronie https://116111.pl/napisz/Rządowa infolinia (całodobowa):
Zadzwoń: 800 120 002
Skype w języku migowym: pogotowie.niebieska.linia (poniedziałek 13:00-15:00)
Feminoteka:
Zadzwoń: 888 88 33 88 (poniedziałek-piątek 11:00-19:00)
Телефон Для Жінок, Які Зазнають Насильства: 888 88 79 88 (Активний з понеділка по п’ятницю з 14:00 до 17:00)
Dziennikarz popkulturowy. Tylko otworzę oczy i już do komputera (i kto by pomyślał, że te miliony godzin spędzonych w internecie, kiedyś się przydadzą?). Zawsze zależy mi na tym, by moje artykuły stały się ciekawą anegdotą w rozmowach ze znajomymi i rozsiadły się na długo w głowie czytelnika. Mój żywioł to popkultura i zjawiska internetowe. Prywatnie: romantyk-pozytywista – jak Wokulski z „Lalki”.