Nowe fakty ws. makabrycznego wypadku na lotnisku w Amsterdamie. Wiadomo, kim była ofiara
"Dochodzenie wykazało, że celowo wszedł do silnika" – przekazała żandarmeria wojskowa. Tragedia miała miejsce na lotnisku Schiphol w Amsterdamie. Mężczyzna miał w jakiś sposób dostać się do pracującego silnika samolotu Embraer 190, gdy na jego pokładzie znajdowali się pasażerowie i załoga.
Mężczyzna wszedł do włączonego silnika samolotu
Władze lotniska informacje o tym zdarzeniu uzyskały o godzinie 15:00 i natychmiast wysłały na miejsce służby ratunkowe. Na miejscu pojawili się również przedstawiciele Inspekcji Pracy oraz Holenderskiej Rady Bezpieczeństwa (OVV), którzy zdecydowali o przeprowadzeniu śledztwa.
Mężczyzna zmarł, wiadomo, że był pracownikiem obsługi lotniska. W oficjalnym komunikacie podano, że popełnił on samobójstwo, a jednocześnie wskazano, że on i jego rodzina byli osobami bardzo pobożnymi.
– Zmarły mężczyzna został zidentyfikowany. Ofiara pracowała w firmie na lotnisku. Dochodzenie wykazało, że celowo wszedł do silnika. Jest to przypadek samobójstwa. Ze względu na pobożność ofiary i najbliższych krewnych powstrzymujemy się od dalszych komunikatów – przekazała żandarmeria wojskowa w komunikacie prasowym.
NH Media podało, że nie wiadomo, jak mężczyzna dostał się do silnika maszyny. Holenderskie medium podkreśliło, że zarówno pasażerowie, jak i pracownicy lotniska Schiphol – zostali objęci pomocą psychologiczną ze strony organizacji charytatywnej Victim Support.
"Nasze myśli są z krewnymi zmarłego i wszystkimi, którzy byli świadkami wypadku" – przekazała dyrektor generalna holenderskich linii lotniczych KLM Marjan Rintel. Jak przekazała żandarmeria, ze względu na dobro krewnych dalsze informacje nie będą rozpowszechniane.
Znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze? – Telefon interwencyjny dla osób w trudnej sytuacji życiowej Kryzysowy Telefon Zaufania – wsparcie psychologiczne: 116 123 czynny codziennie od 14:00 do 22:00– Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 22 22– Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111– Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej zadzwoń pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.