Syn Zenona Martyniuka dostał rozwód kościelny? Ludzie pytają, jakim cudem
Daniel Martyniuk pokazał nagranie z wesela, które odbyło się w Niedzielę Wielkanocną. Na filmie widać przygotowania do ceremonii, ale i samą uroczystość. Państwo młodzi prezentowali się pięknie w białym klasycznym garniturze oraz sukni ślubnej z koralikami. Uwagę ludzi skradło jednak coś innego. Daniel Martyniuk po raz drugi wziął ślub kościelny. Internauci pod jego wpisem, rzecz jasna, zastanawiają się, jak to możliwe.
"Jakim cudem drugi ślub kościelny?" – pytają użytkownicy Instagrama, którzy zastanawiają się też, czy "pierwszy udało się unieważnić?".
Inni snują domysły, że być może jak nie wiadomo, o co chodzi, to chodzi... wiadomo o c. "Na jakiej zasadzie unieważniono pierwszy ślub? Za hajs?"; "Teraz można unieważnić każdy ślub kościelny. Wystarczy odpowiednia grubość portfela" – pytają. "Od kiedy można wziąć ponownie ślub kościelny?" – pytają wprost.
Jacek Kurski też wziął drugi raz ślub kościelny
Pewnie można, bo znalazłby się spokojnie inny przykład osoby z pierwszych stron gazet, która wzięła ślub kościelny. Chodzi o Jacka Kurskiego, który w 2020 roku wziął ślub kościelny z Joanną Klimek. Na uroczystości w Sanktuarium w Łagiewnikach pojawiło się wielu polityków, w tym m.in. Jarosław Kaczyński, prezes PiS. Poprzednie małżeństwo, którego owocem jest troje dzieci, unieważnili biskupi. Para rozstała się w 2015 roku.Dlatego w sieci pojawiły się krytyczne komentarze. Internauci zauważają, że drugi ślub kościelny jest sprzeczny z katolickimi wartościami. Swoją opinię w tej sprawie wyraził też Roman Giertych. "Nie znam dokumentów spraw o stwierdzenie nieważności małżeństw p. Kurskiego i jego wybranki więc o tym milczę. Ale robienie przez hierarchów wielkiej uroczystości ze ślubu tego kawalera i panny w sposób oczywisty pokazuje na czym polega ohydne zło sojuszu tronu z ołtarzem w Polsce" – napisał wówczas mecenas na Twitterze.