Śpisz z kołdrą między nogami? To nie przypadek – oto, kto najczęściej wybiera tę pozycję
Śpisz z kołdrą między nogami? Sprawdź, co to oznacza
Kołdra nie służy tylko do przykrywania się, a poduszka do opierania na niej głowy. Wiele osób przed zaśnięciem układa się w taki sposób, by pomiędzy nogami umieścić kołdrę. Niektórzy między nogi wkładają poduszkę – jednocześnie kładąc się na jednym z boków. Dlaczego?
Osoby, które odczuwają bóle kręgosłupa lub mają siedzący tryb pracy mogą intuicyjnie wybierać tę pozycję, przynosi ona bowiem ulgę plecom. Spanie na boku z kołdrą lub poduszką pomiędzy nogami jest zdrowe dla naszego kręgosłupa.
Czytaj także: https://topnewsy.pl/505,te-choroby-zaostrzaja-sie-w-swieta-maja-jedno-zrodlo-stresWówczas biodra i kolana nie skręcają się, tylko pozostają ułożone równolegle. W ten sposób odciążamy mięśnie i stawy, co pomaga zlikwidować dolegliwości bólowe. To również pozycja wskazana dla osób cierpiących na ataki rwy kulszowej i przepuklinę kręgosłupa. Ma także pozytywny wpływ na zachowanie poprawnej postawy.
Co ciekawe, to także świetna pozycja dla kobiet. Ma to związek z bólami menstruacyjnymi, które wiele kobiet znosi najlepiej w pozycji embrionalnej – leżąc na boku, przyciągając nogi do klatki piersiowej lub właśnie wkładają między nie kołdrę czy poduszkę.
Spać w ten sposób lubią też kobiety w ciąży, które nierzadko kupują specjalne poduszki stworzone właśnie po to, by spać z nimi wygodnie. Co ciekawe, wiele osób twierdzi też, że pozycja w jakieś śpimy mówi coś o naszej osobowości.
Nie od dziś wiadomo, że z człowieka można wiele wyczytać, badając jego mowę ciała i okazuje się, że ta może podlegać analizie także podczas snu. A osoby, które śpią z kołdrą między nogami wydają się szczególnie interesujące. Oto, co je charakteryzuje.
Ludzie, którzy śpią na boku z poduszką wtuloną lub schowaną między nogami, są uważani za:
- osoby ambitne,
- pewne siebie,
- silne,
- zdecydowane,
- pracowite,
- o zdolnościach przywódczych,
- wytrwałe,
- zdeterminowane,
- dążące do celu,
- konsekwentne w działaniu,
- pomocne,
- towarzyskie,
- czułe.
Ważnym aspektem jest także samo przytulanie się do poduszki – świadczyć ma to o trosce, opiekuńczości, potrzebie bliskości.