7 najbardziej leniwych psów na świecie. Nie każcie im nic, bo i tak nie zrobią
*Pamiętaj jednak, że rasa psa nie warunkuje całkowicie jego wszelkich zachowań i usposobienia. Każdy osobnik ma swój temperament i nie musi odpowiadać pod każdym aspektem opisowi rasy. Należy wziąć pod uwagę również to, że inaczej zachowują się szczenięta, psy młode i w pełni dojrzałe.
7 najbardziej leniwych ras psów
Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że pies jest członkiem rodziny, a niektórzy twierdzą nawet, że psy to dzieci współczesności. Kluczowy jest wybór rasy. Oczywiście – szlachetnie jest adoptować kundelka ze schroniska, ale wiele osób chce mieć przy sobie czworonoga, który jak najlepiej dopasuje się do jego stylu życia.
Jeśli więc chcesz uniknąć długich spacerów, a zamiast tego wolałbyś np. oglądać Netfliksa i jeść chipsy czy raczej podawać komuś smaczki – te rasy są dla ciebie.
1. Buldog angielski
Umówmy się – zero zaskoczeń. Ten pies wygląda jakby się mu nie chciało i dokładnie tak jest. Buldogi angielskie łatwo się przegrzewają i męczą. Fizjonomia buldogów nie pozwala im na wielki wysiłek.
Buldogi angielskie należą do ras psów brachycefalicznych (krótkoczaszkowych), które są obciążone wieloma różnymi schorzeniami i mają trudności z oddychaniem. Poza tym są wesołymi psami, łatwymi w prowadzeniu, chociaż bywają uparte.
2. Mops
To kolejna rasa, która jest po prostu przezabawna. Mopsy może i mają wybuchy energii, ale bardzo krótkie i gwałtowane po których resztę dnia spędzają na kanapie. Mops jest szczęśliwy, gdy bawi się w domu, ale ma dużo przestrzeni na słodkie lenistwo.
Uwielbia spać i ma wielką słabość do smaczków – łatwo go przekarmić i chociaż ma pogodne usposobienie to nie tak łatwo nauczyć go komend. Chodzi własnymi drogami i więcej zrobi dla świętego spokoju niż dla waszej pochwały.
3. Buldog francuski
Podobnie jak jego angielski kuzyn nie jest stworzony do wysiłku fizycznego. Co nie tylko widać, ale również słychać – przy minimalnej aktywności fizycznej buldogi wydają dźwięki przypominające kwiczenie świnki.
Krótka kufa utrudnia im oddychanie. Jeśli chcesz wybrać psa tej rasy, musisz wiedzieć o tym, że chociaż buldog nie należy do aktywnych psów, regularne spacery, nawet krótkie, nie pozwolą mu się nudzić. Tym samym unikniemy niepotrzebnej frustracji pieska.
4. Basset
Po tym psie po prostu widać, że nie ma teraz ochoty na robienie tego, o co byś go poprosił. Basset hound to uczuciowy i serdeczny czworonóg, który był używany podczas polowań, jednak bez odpowiednio zorganizowanej aktywności nie jest to pies, który sam zmotywuje właściciela do wyjścia z domu.
Anatomia psa (karłowate łapy i długi kręgosłup) nie pozwala na pokonywanie wielu schodów i może doprowadzić u basset hounda nawet do problemów z kręgosłupem i stawami.
5. Chow-chow
Rude piękności o niebiesko-czarnych językach pięknie prezentują się na kanapie, więc po co w ogóle miałyby z niej schodzić? Rasa ta pochodzi z Chin i znana była jako pies pracujący. Teraz zdecydowanie wolą odpoczywać w ciepłym salonie niż biegać po dworze.
6. Pekińczyk
Kolejny chiński piesek, który jednak nie został stworzony do pracy. Pekińczyki były (i nadal są) pieskami do towarzystwa. Towarzyszyły cesarzowi nie tylko w jego życiowej drodze, ale także w drodze ostatniej – zabijano je po śmierci władcy, by pilnowały i zabawiały go w zaświatach. Właśnie w tym pekińczyki są najlepsze – w byciu przy człowieku.
7. Dog niemiecki
Nie bez powodu nazywany bywa spokojnym olbrzymem. Ten największy pies na świecie ledwo mieści się na kanapie – a to i tak jego ulubione miejsce w domu. Ze względu na wielkość dog niemiecki może wzbudzać obawy, jednak charakter ma niezwykle spokojny.
Pies jest bardzo uczuciowy, potrafi rozpoznawać i wyrażać emocje. Dogi niemieckie szybko przyzwyczajają się do wszystkich członków rodziny, w tym także zwierząt.