W roku 2020 historia Darii i jej ówczesnego chłopaka obiegła cały świat. W polskich mediach czytaliśmy o 13-latce, która urodziła dziecko, którego ojcem miał być 10-latek. Po czasie Daria stwierdziła, że ojcem jest jednak 15-latek, który ją zgwałcił. Niedługo potem znowu zaszła w ciąże. Co się teraz u niej dzieje? Sprawdziliśmy, jak wygląda jej życie w wieku 17 lat.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
13-latka urodziła dziecko. Dziś ma 17 lat i tak sobie radzi
Prawie 5 lat temu światowe media obiegła historia z Rosji, mówiąca o 13-latce w ciąży. Okazała się prawdą, jednak wersja z ojcem dziecka zmieniała się kilka razy. Początkowo Daria twierdziła, że ojcem jest 10-letni Wania, z którym była w relacji romantycznej. Chłopiec nie umiał wtedy odpowiedzieć wprost, czy doszło między nimi do współżycia.
Eksperci podawali wtedy w wątpliwość możliwość tak młodego ojcostwa. Pod względem biologicznym było to praktycznie niemożliwe, by 10-latek był w stanie zapłodnić kobietę.
Po porodzie Wania pojawił się w szpitalu, jednak w ciągu miesiąca jego zapał do zajmowania się dzieckiem osłabł, a Daria wyznała, że dziecko jest wynikiem gwałtu, którego dopuścił się na niej 15-latek z osiedla. Daria wielokrotnie zmieniała wersję co do tego, kto jest ojcem jej córki Emilii.
Dziewczyna niedługo później związała się z 17-letnim Maximem i z nim również zaszła w ciążę. Daria nie wydawała się tym faktem zmartwiona. Na swoim Instagramie, który prężnie prowadzi, chwaliła się właściwie przygotowaniami do powitania dziecka na świecie, ale nie trwało to długo.
Ostatecznie dziewczyna poinformowała, że zdecydowała się na aborcję. Z powodu problemów ze zdrowiem, ale wyjaśniła także, że jej chłopak, a więc ojciec dziecka, miał stosować wobec niej przemoc. To wywołało ogromne kontrowersje. Ale co dzisiaj dzieje się z dziewczynką?
Niestety, widać ze całą swoją ciąże i początki macierzyństwa na bieżąco relacjonowała na swoich mediach społecznościowych. Nie zabrakło tam zdjęć ze swoim zaledwie 10-letnim byłym partnerem Wanią, wielu fotografii pokazujących brzuch, filmików, na których nastolatka opowiada o szczegółach swojej ciąży czy relacji romantycznych. Wykonuje tiktokowe trendy, w których bazuje na historii swojej ciąży.
Na jej profilu nie brak hejterskich komentarzy i to pisanych w różnych językach – co jest dowodem na to, że jej przypadek obiegł światowe media. Jest to hejt na ogromną skalę i trudno oczekiwać, że w żaden sposób nie wpływa, na nadal bardzo młodą osobę.
Widać, że Daria, chociaż zbliża się do pełnoletniości, nadal jest zagubioną nastolatką, której nikt nie kontroluje. Jak bumerang powraca pytanie, gdzie są jej rodzice i jaki realnie mają wpływ na jej wychowanie. Brak informacji na ten temat w mediach.
Jeśli ty lub ktoś ci bliski jest w nastoletniej ciąży, może zgłosić się po darmową pomoc. Oto organizacje oferujące wsparcie:
1. Fundacja Po DRUGIE
Specjalizuje się w pomocy młodym osobom w kryzysie, w tym nastolatkom w ciąży. Fundacja oferuje wsparcie psychologiczne, pomoc prawną oraz doradztwo w zakresie opieki zdrowotnej. Kontakt: www.podrugie.pl.
2. Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111
To bezpłatna i anonimowa linia, dostępna dla młodzieży w trudnych sytuacjach, w tym w przypadku nieplanowanej ciąży. Telefon działa codziennie od 12:00 do 2:00. Strona internetowa: www.116111.pl.
3. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę
Fundacja oferuje wsparcie psychologiczne dla młodych osób w trudnych sytuacjach, w tym nastolatkom w ciąży. Można skontaktować się poprzez infolinię 800 100 100 lub odwiedzić stronę: www.fdds.pl.
4. Fundacja Gajusz
Oferuje wsparcie dla młodych mam i kobiet w ciąży, szczególnie tych, które nie mają oparcia w rodzinie. Pomoc obejmuje wsparcie emocjonalne, psychologiczne oraz pomoc socjalną. Strona internetowa: www.gajusz.org.pl.
5. Centra Pomocy Rodzinie (CPR)
W każdej większej miejscowości funkcjonują Centra Pomocy Rodzinie, gdzie można uzyskać porady prawne, psychologiczne oraz socjalne.
Nastolatka może także udać się do lokalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (MOPS) lub Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej (GOPS), gdzie może otrzymać wsparcie prawne oraz socjalne.