Tak kobiety robią partnerom test ptaszka. Przykre, ale efekt może rozczarować
redakcja Topnewsy
22 czerwca 2024, 17:47·2 minuty czytania
Publikacja artykułu: 22 czerwca 2024, 17:47
Powiedzmy to głośno – "test ptaszka" brzmi dwuznacznie. Ale spokojnie, ta metoda nie ma nic wspólnego z seksualnością, jednak wiele z intymnością. Test to właściwie metoda opracowana 26 lat temu przez sławnego psychoterapeutę par. Partnerowi zadajemy jedno pytanie, a jego reakcja jest kluczowa.
Reklama.
Reklama.
Test ptaszka powie, dokąd zmierza związek
Na czym polega test ptaka? Czy naprawdę ma coś wspólnego z ptakami, czy to tylko przewrotność nazwy? Sprawa jest bardzo prosta: test polega na tym, by swojego partnera zagadać o ptaka, którego akurat zauważymy za oknem. Jeśli teraz zastanawiacie się, co to ma niby dać – spójrzcie na trend na TikToku.
Ptak jest tu zwyczajnie dobrym pretekstem. Jego widok za oknem jest czymś codziennym, co nie ściąga naszej większej uwagi. Chodzi właśnie o to, żeby partnera zagadać o temat, który nie wzbudza specjalnej ekscytacji. Mamy zwrócić partnerowi uwagę na to, co zobaczyliśmy lub dodatkowo zapytać go o opinię w tej kwestii.
Zapytanie partnera o ptaka za oknem ma więc swój cel – to temat błahy, nieinteresujący, na pierwszy rzut oka kompletnie nieważny. Zagadanie partnera o temat naprawdę interesujący nie miałoby sensu, bo liczy się sprawdzenie, na ile zaangażowany będzie w rozmowę z nami, nawet jeśli temat go nie porywa – kluczem jest sprawdzenie, czy partner jest ciekawy naszej opinii, odczuć, chce znać nasze zdanie nawet w najmniej znaczącym temacie.
Partner/ka nie zda testu, jeśli:
nie odpowie,
zignoruje temat,
nie odwzajemni zainteresowania,
przytaknie od niechcenia.
Zagadanie partnera o temat naprawdę interesujący nie miałoby sensu, bo liczy się sprawdzenie, na ile zaangażowany będzie w rozmowę z nami, nawet jeśli temat go nie porywa – kluczem jest sprawdzenie, czy partner jest ciekawy naszej opinii, odczuć, chce znać nasze zdanie nawet w najmniej znaczącym temacie.
Na TikToku metodę spopularyzowała Alyssa Cardib, która podkreśla: "Jeśli druga osoba będzie zadawać pytania i będzie naprawdę zainteresowana tym, co właśnie jej pokazałeś/łaś, to znak, że wasz związek będzie trwał bardzo długo". Tak wygląda test zdany.
Zadając takie pytanie, przyjrzyj się więc jego reakcji.
czy zareaguje na wskazaną przez ciebie rzecz z ciekawością,
czy pociągnie rozmowę na ten temat,
czy będzie zainteresowany wątkiem nie ze względu na tematykę, a sam fakt, że zadaje je druga połówka.
Jakie są naukowe podstawy tego zjawiska? Tu należy odwołać się do książki "Siedem sekretów szczęśliwego małżeństwa". Trzecim sekretem jest to, że uczucie jestpodstawą więzi emocjonalnej.
A ta nie jest zawiązywana jedynie w czasie wielkich wydarzeń i przełomowych momentów, a właśnie w czasie codziennej koegzystencji, w tym rozmowach o "drobiazgach".