Mężczyzna uciął sobie rękę i wykrwawił na śmierć. Pracował we własnym ogrodzie
Mężczyzna wykrwawił się na śmierć – wypadek w ogródku
Jak informuje portal Lm.pl, wszystko wydarzyło się we wtorek 24 września w małej miejscowości Sadlno w gminie Wierzbinek nieopodal Konina (woj. wielkopolskie). 47-latek pracował we własnym ogrodzie, gdzie posługiwał się piłą mechaniczną.
Nie było to jednak zranienie, policjanci poinformowali, że mężczyzna odciął sobie rękę. – W niewyjaśnionych dotąd okolicznościach uległ wypadkowi. Jego następstwem było odcięcie ręki. W wyniku wykrwawienia mężczyzna zmarł – poinformowała konińska policja. Śledczy pracują nad ustaleniem dokładnych okoliczności tej tragedii.
Więcej szczegółów podał portal "Fakt". Dziennikarze twierdzą, że 47-latek piłą mechaniczną remontował wybieg dla swojego psa. Trudno zrozumieć, jak doszło do tego, że odciął sobie rękę. W szoku i bólu upadł na ziemię i zaczął szybko tracić krew. Zanim został zauważony, było już za późno na pomoc.
Portal Konin Nasze Miasto poinformował natomiast, że czynności są prowadzone z art. 155 Kodeksu karnego, dotyczącego nieumyślnego spowodowania śmierci. W tym wypadku własnej śmierci. "W takiej sytuacji jest to normalna procedura, nawet gdy wszystko wskazuje na to, że doszło do wypadku" – wskazał serwis.
Policja zwraca się z apelem o ostrożność przy wykonywaniu przydomowych prac. Powinniśmy planować wszelkie prace, podchodzić do nich wypoczętym, robić odpowiednio dużo przerw i prosić o pomoc, gdy jej potrzebujemy
"Zróbmy wszystko, aby takie prace były bezpieczne dla nas i dla osób z naszego otoczenia" – dodają mundurowi. Warto także wiedzieć, jak sobie pomóc w przypadku zranienia i zatamować krwotok, zanim pomogą nam służby.
Jak zatamować krwotok?
- Przy silnym krwotoku (np. po urazie tętnicy) niezbędny jest silny ucisk krwawiącego miejsca czterema palcami.
- Jeżeli rana mocno krwawi, to oprócz gazika można nałożyć elastyczną podkładkę, wykonana z drugiego opatrunku, złożonej gazy lub bandaża. Całość opatrunku umocowuje się ciasno zwojami bandaża.
- Przy zakładaniu opatrunku uciskowego, nie zaleca się używania sznurka, kabla czy liny, gdyż mogą one za mocno zacisnąć kończynę, co doprowadza do zastoju krwi i jeszcze większego krwotoku, ale także niedokrwienia kończyny.
Opatrunku uciskowego nie powinno się zakładać na:
- złamania otwarte,
- przy ranach głowy,
- na rany, w których utkwiły ciała obce.