Ksiądz stanął po stronie religii w szkole i wywołał burzę. "W kościele"
Ksiądz stanął po stronie religii w szkole i wywołał burzę. "W kościele" Fot. EastNews/TikTok @ks.sebastianpicur
Reklama.

Ksiądz skłócił internautów – wymienił zalety religii w szkole

Sebastian Picur to młody polski ksiądz, który zdobył popularność w mediach społecznościowych, zwłaszcza na platformie TikTok, gdzie przyciąga uwagę użytkowników swoją otwartością i nowoczesnym podejściem do tematów religijnych.

W swoich nagraniach i postach często porusza kwestie wiary, duchowości i codziennych dylematów moralnych. Chociaż jego przekaz przyciąga młodych, to nie raz wywołał kontrowersje wypowiedziami na temat rozwodów czy aborcji. Tym razem poruszył temat religii w szkole, który dzieli Polaków.

Część osób zwraca uwagę, że dla młodszych dzieci religia jest tylko sposobem na podwyższenie sobie średniej lub uczęszczają na nią, bo brak w szkole alternatywnych zajęć z etyki.

Mimo tego, duchowni oczywiście namawiają do uczestnictwa w katechezie, a ksiądz Sebastian Picur wraz ze swoim kolegą innym duchownym, nagrał tiktoka, w którym wymienił 5 zalet uczęszczania na religię w szkole. Jak stwierdzili:

1. Religia pomaga poznać korzenie naszej cywilizacji.

2. Uczy budować dojrzałe relacje.

3. Jest okazją do rozmowy o najważniejszych problemach życia.

4. Jest miejscem spotkania z reżyserem życia.

5. Uczy, jak pokonywać trudności, przez co chroni psychikę

Pod tiktokiem księży, którzy przekonują do lekcji religii w szkole, pojawiło się kilkaset komentarzy. Niektórzy otwarcie pisali, że są przeciwni takim zajęciom. Duża grupa osób stanęła po stronie stwierdzenia, że od nauki religii jest kościół i zainteresowani mogą tam szukać edukacji na ten temat. "Godzina lekcji religii w tygodniu wystarczy i to w salkach katechetycznych przy kościele, tak jak było kiedyś. I było dobrze" – stwierdził jeden z internautów.

"Religia powinna być w salkach katechetycznych przy kościele, a w szkole jeżeli już, to powinno być religioznawstwo, żeby poznać wszystkie religie" – zauważył inny.

"Religia powinna być w kościele, zawsze łatwiej byłoby poznać wszystko od podstaw" – wskazywano.

Ciekawy był również komentarz pewnej internautki, która stanęła po stronie religii w szkołach, mimo tego, że nie jest osobą wierzącą.

Sonda

Czy religia powinna odbywać się w szkołach?

199 odpowiedzi