Do tragicznych wydarzeń doszło w Świdniku (woj. lubelskie). Prokuratura bada sprawę śmierci 42-letniej kobiety, której ciało znaleziono w mieszkaniu na Lubelszczyźnie. Obok niej leżał nieprzytomny 17-letni syn. Przewieziono go do szpitala.
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Ciało 42-latki policjanci znaleźli w niedzielę w jednym z mieszkań w Świdniku pod Lublinem. Rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie nadkomisarz Andrzej Fijołek przekazał PAP, że mundurowych o braku kontaktu z kobietą poinformował jej ojciec.
Policjanci nie mogli dostać się do mieszkania. Drzwi były zamknięte od środka. Strażacy weszli do mieszkania przez okno. W jednym z pokoi znaleźli na łóżku 42-latkę i jej 17-letniego syna. Kobieta nie żyła, a nastolatek był nieprzytomny. Trafił do szpitala.
Po wstępnych oględzinach na ciele kobiety nie stwierdzono śladów udziału osób trzecich. 17-latek również nie miał widocznych obrażeń. W mieszkaniu nie wykryto obecności dwutlenku węgla.
Przyczyny zgonu 42-latki ma wyjaśnić sekcja zwłok. Prokuratura będzie chciała przesłuchać 17-letniego syna kobiety. Obecnie nie jest to jeszcze możliwe ze względu na jego stan zdrowia.
Świdnik. Prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmierci 42-latki w mieszkaniu
– Ciało kobiety zostało zabezpieczone do dalszych badań sądowo-lekarskich – mówi prokurator Ewa Kotowska z Prokuratury Okręgowej w Lublinie, którą cytuje RMF FM.
Według wstępnej klasyfikacji śledztwo jest prowadzone w kierunku artykułu 151 Kodeksu karnego, który mówi o doprowadzeniu do samobójstwa. ¬ To kwalifikacja wstępna, może ulec zmianie, w miarę gromadzenia materiału dowodowego ¬ zaznaczyła prokurator.
Znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze? – Telefon interwencyjny dla osób w trudnej sytuacji życiowej Kryzysowy Telefon Zaufania – wsparcie psychologiczne: 116 123 czynny codziennie od 14:00 do 22:00 – Całodobowe centrum Wsparcia dla osób w kryzysie emocjonalnym: 800 70 22 22– Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111– Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej zadzwoń pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.