Weź na Wszystkich Świętych. Numer z makaronem to genialny trik
Wszystkich Świętych to dzień, w którym Polacy wybierają się na cmentarze, na których zapłoną miliony zniczy. I tu powstaje wielki problem. Na pomoc przychodzi skuteczny trik.
Reklama.
Wszystkich Świętych to dzień, w którym Polacy wybierają się na cmentarze, na których zapłoną miliony zniczy. I tu powstaje wielki problem. Na pomoc przychodzi skuteczny trik.
1 listopada wielu z nas odwiedzi groby bliskich. Z tej okazji kupimy znicze, lepsze i gorsze. Z pewnością doświadczyliśmy problemów z tym związanych. Jak informowaliśmy w Top Newsach, synoptycy zapowiadali wichurę na długi weekend z dniem Wszystkich Świętych. Najbardziej wiać ma na Pomorzu, ale i w głębi kraju szykuje się porywisty wiatr. To na pewno nie będzie pomagać w zapalaniu zniczy.
Kłopoty z zapaleniem zniczy możemy mieć zarówno wtedy, gdy korzystamy z zapalniczki, jak i zapałek. Wiele zniczy nie jest perfekcyjnie wykonanych i knot z różnych przyczyn może nie chcieć zapłonąć. Czasem jest osadzony zbyt głęboko, czasem problem tkwi w jego nieodpowiednim transporcie. Chodzi oczywiście o surowy makaron i nie w celu spożycia. Długie spaghetti będzie na grobach na wagę złota. Dzięki niemu zapalenie zniczy będzie łatwe i ochroni nas przed poparzeniami.
W przypadku użycia zapałek czy też zwykłej zapalniczki, jaką podpalamy papierosy, mogą wystąpić kłopoty. Często udaje się to dopiero po wielu próbach, nie pomaga też deszcz czy wiatr. Teraz wystarczy podpalić zapałkami czy zapalniczką długi makaron. Warto jednak robić to ostrożnie, bo makaron może palić się szybko. Warto też pomyśleć o zniczach, które kupimy. Im większy znicz i dłuższy rodzaj knota, tym dłużej ogień powinien się palić. Pamiętajmy też o tym, że knot nie powinien być ani zbyt gruby, ani zbyt długi. W drugim przypadku łatwiej narazi się na podmuch wiatru, w pierwszym szybciej się spali. Generalnie najlepiej, gdy długość knota od znicza wynosi 0,5-1 centymetr.
Jak zwraca uwagę serwis WP Kobieta, najlepsze są wkłady olejowe. Czas ich palenia jest do czterech razy dłuższy niż wkładów parafinowych. Najkrócej zaś palą się te wykonane z wosku. Wkłady parafinowe palą się dość długo i są popularnym wyborem. Mogą mieć różny czas palenia w zależności od ich rozmiaru (od 24 do 72 godzin). Wkłady olejowe znajdują zastosowanie w zniczach z długim czasem palenia, sięgającym nawet do 150 godzin. Dobrej jakości znicze szklane mogą palić się od 24 do 72 godzin, w zależności od użytej wkładu. Są jednak wykonane ze szkła, co powinno zapewniać estetyczny wygląd. Metalowe znicze są bardzo odporne na warunki atmosferyczne. Mogą być mniej estetyczne, ale są bardzo trwałe. W zależności od zastosowanego wkładu, czas palenia może wynosić od 30 do 80 godzin. Znicze ceramiczne zwykle mają dłuższy czas palenia, sięgający nawet do 100 godzin, zwłaszcza przy dużych wkładach. Nie bez znaczenia będzie też odpowiednie przykrycie i ustawienie znicza. Dobrze osłonięty będzie chroniony od wiatru i duża szansa, że będzie palić się znacznie dłużej.
Zobacz także