Wiele osób twierdzi, że język polski jest jednym z najtrudniejszych na świecie. Obcokrajowców przeraża nie tylko "szeleszcząca" wymowa, ale też długość słów i ich skomplikowanie. Zebraliśmy 15 wyrazów, które nawet Polacy uznają za najtrudniejsze. Wiesz co oznaczają?
Reklama.
Podobają Ci się moje artykuły? Możesz zostawić napiwek
Teraz możesz docenić pracę dziennikarzy i dziennikarek. Cała kwota trafi do nich. Wraz z napiwkiem możesz przekazać też krótką wiadomość.
Quiz z języka polskiego. 15 trudnych polskich słów – czy aby na pewno?
Co właściwie sprawia, że uznajemy słowo za trudne? Są w końcu wyrazy krótkie, łatwe w zapisie czy mowie, które mają złożone znaczenie.
Są i trudne do zapisania własny – przywołajmy tu klasyczny dyktandowy przykład gżegżółki – która sprawia, że osobom cierpiącym na dysgrafię jeży się włos na głowie. A słowo oznacza po prostu gatunek ptaka.
Wymowa, znaczenie, długość – powodów, dla których akurat te, a nie inne słowa uznać można za najtrudniejsze w języku polskim, jest sporo.
Co ciekawe, najtrudniejsze dla obcokrajowców polskie słowa nie zawsze pokrywają się z wyrazami, które sprawiają problem osobom od dziecka posługującym się polszczyzną. Oto 15 z nich. Raz zapytamy was o pisownię, raz o wymowę, a może i o znaczenie. Gotowi? Do dzieła.